Týden odborných dovedností

při SOŠ energetické a stavební, OA a SZŠ, Chomutov, p.o.

https://www.esoz-projekty.cz

Týden odborných dovedností

V tomto týdnu od 9. 10. do 13. 10. 2023 probíhá na naší škole Týden odborných dovedností.  Žáci ze základních škol z Chomutov a Jirkova mají možnost se seznámit s obory naší školy a vše si naživo osahat.  Věříme, že tato zkušenost jim pomůže při výběru oboru, který by chtěli po ukončení deváté třídy studovat. Čekali na ně naši žáci, kteří je provedli po jednotlivých stanovištích, kde se měli možnost obléknout postroj potřebný na slaňování hasičů, zastřílet si z laserové pistole, nechat si odebrat a odnést si s sebou svůj daktyloskopický otisk. V učebně fyziky na ně čekali již naši pedagogové, kteří se jim snažili ukázat, že i fyzika a chemie může býti zábavná a v učebně měření si mohli vyzkoušet virtuální realitu.